Fraus Bulletin
Informační bulletin Nakladatelství Fraus Leden 2009

Aktuálně

Výtvarná soutěž

Naše nakladatelství je hlavním partnerem výtvarné soutěže, kterou organizuje humanitární organizace ADRA pro děti na prvním stupni základních škol. Letos je nově vyhlášena i speciální kategorie pro školy.

Centrum interaktivní výuky

Nakladatelství Fraus, Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně a společnost AV MEDIA společně založili Centrum interaktivní výuky. Odborná veřejnost, včetně současných i budoucích učitelů, se zde bude moci seznámit s formou a možnostmi multimediální výuky.

Nakladatelství Fraus převzalo společnost Tripolia

Nakladatelství Fraus koupilo 22. ledna společnost Tripolia. Rozšířilo tak svoji působnost na českém učebnicovém trhu především v oblasti výuky mateřského jazyka na středních školách.

Interaktivní učebnice pro 6. a 7. ročník

Již vyšla ucelená řada interaktivních učebnic pro všechny předměty 6. ročníku (verze 2009/1). Pro 7. ročník jsou v nabídce i-učebnice® pro většinu předmětů, interaktivní cvičení jsou dostupná k vydaným učebnicím.

Grantový program Nakladatelství Fraus

Stále ještě probíhá grantový program pro učitele základních škol a víceletých gymnázií s názvem Učíme s interaktivní tabulí. Využijte této příležitosti a přihlaste se. Až do března probíhají měsíční kola přihlášek.


Pozvánky

Konference pro učitele anglického jazyka v Jihlavě

18. 3.

(termín uzávěrky přihlášek je už 10. 2.)


Naše články

Vizuální gramotnost a její využití ve výuce

Praxe potvrzuje, že ve všech oblastech, kde se vizuální komunikace používá, funguje tento druh komunikace velmi účinně a výrazně převyšuje možnosti psaného textu. To platí bezezbytku také pro výuku na základních školách, kde se mnoho žáků i na 2. stupni potýká s problémy při čtení s porozuměním obsahu textu.


Recenze

Český jazyk pro 2. ročník ZŠ

Jsme rádi, že nám zasíláte své názory a postřehy k našim učebnicím. Je to pro nás důležitá zpětná vazba, která je podnětem pro zlepšování a rozvoj našich výukových materiálů.


Články

Hledá se dobrý učitel

Špatné výsledky českých žáků v mezinárodních výzkumech opět ukázaly na viníka - učitele. Staromódní učební metody, přehnaná přísnost a šprtání faktů, to jsou tradiční příznaky nemoci českého školství.

Navrhnout divadelní jeviště? To je zajímavý matematický úkol!

Rozhovor s Ondřejem Hausenblasem z pražské Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy na téma, proč mezinárodní průzkum nadělil žákům čtvrtých a osmých tříd v České republice špatné známky. Jednu z přírodopisu, druhou z matematiky.


Nejnovější tituly

Čítanka 2 - Příručka učitele Velký ekonomický slovník nč/čn English for Customer Care Sladkovodní giganti Památky Nový Jičín
Vážení čtenáři,

opět vám přinášíme řadu novinek a zajímavostí z našeho nakladatelství. Rádi uvítáme vaše náměty na témata, která vás zajímají. Můžeme se jim věnovat v některém z dalších vydání bulletinu.

Markéta Čechurová
Redakce FRAUS Bulletinu


V případě, že máte námět na příspěvek, který by čtenáře mohl zaujmout, pošlete nám ho na bulletin@fraus.cz.

Nakladatelství Fraus
Goethova 8, 301 31 Plzeň, tel.: 377 226 102, fax.: 377 224 594 www.fraus.cz

Konkrétní informace o našich produktech najdete na speciálně zaměřených webových stránkách:

Slovníky FRAUS Učebnice FRAUS Fraus eShop
Chytrá slovíčka Interaktivní výuka Semináře FRAUS
FOP CO-JAK-PROČ AMV
  Čti+  
Informační centra FRAUS

Informační centrum v Praze
Jungmannova 749/32
110 00 Praha 1
tel.: 224 946 884
infocentrum.praha@fraus.cz

Informační centrum v Brně
Jakubské náměstí 1
602 00 Brno
tel.: 539 003 905
infocentrum.brno@fraus.cz